Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Biegi Przełajowe Memoriał im. Bronisława Szwarca

28 marca, 2019

28.03 przy Polanie Harcerza uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych będą rywalizować w Memoriale Bronisława Szwarca. Będzie to jednocześnie runda eliminacyjna do finału wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Bronisław Szwarc urodził się w Poznaniu w 1905r. Przed II Wojną Światową reprezentował Wartę Poznań w piłce nożnej oraz biegach średnich i długodystansowych. Od pierwszych dni okupacji hitlerowskiej włączył się do ruchu oporu. Został komendantem Obwodu Narodowej Organizacji Bojowej – Łazarz (pseudonim „Świerk”). W grudniu 1940 roku został aresztowany przez Gestapo, więziony w Forcie VII, we Wronkach, Brzegu i Wrocławiu.
Za działalność konspiracyjną stracony w 1942 roku.

Po raz pierwszy impreza pod nazwą „Bieg im. Bronisława Szwarca” została przeprowadzona w 1945 roku. Z roku na rok impreza cieszyła się coraz większym powodzeniem. W latach 70-tych przyjęto nazwę Memoriału im. Bronisława Szwarca. Na początku lat 80-tych zaniechano organizowania biegów w związku z likwidacją sekcji LA KS „Warta”. W roku 2002 roku z inicjatywy Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 51 im. Bronisława Szwarca w Poznaniu oraz Wielkopolskiego Związku Lekkiej Atletyki odżyła idea organizowania Memoriału. Od 2002 roku współorganizowany przez Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oddział Młodzieżowy Ośrodek Sportowy w Poznaniu.

Rok 2019 to osiemnasta edycja biegów memoriałowych Bronisława Szwarca. Czternasty raz organizowana w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach przełajowych i po raz piąty Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, będących eliminacjami do finału wojewódzkiego.

Zapraszamy do kibicowania, emocji z pewnością nie zabraknie!

Rekrutacja zakończona!

Podaj dalej ten wpis...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

Szczegóły

Data:
28 marca, 2019
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy
Telefon:
61 877 34 11
Strona internetowa:
www.mos.poznan.pl

Miejsce

Poznań
Poznań, wielkopolskie 60-101 Polska + Google Map