Wspieramy remont świetlicy!

Od dziesięciu lat świetlica socjoterapeutyczna dla dzieci z rodzin z problemami, w specyficznej dzielnicy Poznania Osiedle Główna, miała swoją  siedzibę w salkach katechetycznych parafii pw. NMP Niepokalanie Poczętej.

Miejsce udostępnił wspaniały, wrażliwy i empatyczny ksiądz proboszcz. Stowarzyszenie prowadzące świetlicę płaciło niewygórowany czynsz, ale w zamian przeprowadziło wiele zmian, remontów i ulepszeń. Współpraca układała się wzorowo  ku obopólnemu zadowoleniu. Placówka wtopiła się w krajobraz dzielnicy przy jednoczesnym znakomitym współdziałaniu ze szkołami, ośrodkiem pomocy społecznej, strażą miejską, policją , Radą Osiedla i Urzędem Miasta.

Do świetlicy uczęszcza blisko trzydzieścioro dzieci w wieku od sześciu do dziewiętnastu lat. Przez te dziesięć lat przez świetlicę przewinęło się prawie 200 podopiecznych. Dziś wielu jest już dorosłych i ma swoje dzieci, ale wciąż wpadają do „Naszej świetlicy” jak sami ją nazwali.

W czerwcu 2019 roku decyzją kurii ksiądz proboszcz został przeniesiony na emeryturę.

Nowy gospodarz parafii rozpoczął swoje gospodarowanie parafią od wypowiedzenia umowy dla świetlicy, co spowodowało groźbę jej likwidacji.

Stowarzyszenie stawało „na głowie” by znaleźć inną siedzibę, co w tej dzielnicy było niemal niemożliwe. Wreszcie, dzięki pomocy i życzliwości wielu osób i podmiotów udało się znaleźć nowe miejsce dla świetlicy. Stało się niemożliwe!!!  Ale jest tylko małe „ale” – budynek wymaga adaptacji i remontu. Przy ostrożnej ocenie i wycenie kosztów, potrzebnych jest około 55 tysięcy złotych. Stowarzyszenie błyskawicznie zabrało się do działania i dotąd udało się zgromadzić 20 tysięcy złotych oraz deklaracje nieodpłatnej pomocy fachowców.

Brakuje 35 tysięcy.

Za życzliwość w postaci wpłat na realizację celu będziemy ogromnie zobowiązani i wdzięczni.

Wszystkie dzieci nasze są, a te którym trudniej i gorzej jeszcze bardziej.

Dołącz do zbiórki!

Podaj dalej ten wpis...Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email