Rozpoczynamy zapisy na Bieg dla Filipa!

Miło nam poinformować, że oficjalnie rozpoczynamy rekrutację wolontariuszy oraz zapisy na tegoroczny Bieg dla Filipa. Wydarzenia odbywa się 25 maja na terenie jeziora Rusałka. Każdy z zawodników może wybrać odpowiadający dystans – 5 km lub 10 km.

Wszyscy, którzy zameldują się na starcie biegu charytatywnego dołożą swoją cegiełkę dla naszego małego bohatera – FILIPA JÓZEFOWSKIEGO.
Filip urodził się 13 grudnia 2014 roku z zespołem wad wrodzonych o nazwie Vacterl. W jego przypadku oznacza to, złożoną wadę serca, niedrożność przełyku oraz zarośnięty odbyt.

Obecnie Filip po siedmiu operacjach wymaga ciągłej kontroli wielu specjalistów (chirurg, kardiolog, gastroenterolog, neurolog, neurologopeda, pulmonolog, endokrynolog) oraz ciągłej rehabilitacji. Lekarze przewidują dalszy proces leczenia na około trzy lata procesu leczenia operacyjnego (m.in. rekonstrukcja odbytu) i około 10 lat złożonego procesu rehabilitacji. Filipa czeka również trudna operacja przełyku, podczas której chirurdzy podejmą próbę poszerzenia przełyku lub usunięcia miejsc zwężenia i ponownego zespolenia.

Ten mały WIELKI człowiek przeszedł już w życiu tak wiele. Jego rodzice, lekarze nie poddali się i nadal podejmują walkę o jak najlepsze życie dla Filipa. Nie bądźmy obojętni, każda złotówka ma znaczenie.

Zgłoś się na wolontariat!
Zgłoś się na bieg!

Podaj dalej ten wpis...Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email